Bezpieczne foteliki samochodowe

Bezpieczne foteliki samochodowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dziecko, które nie ukończyło jeszcze trzeciego roku życia musi być przewożone w foteliku samochodowym. Podobnie jest, jeśli chodzi o dzieci, których wzrost nie przekracza stu pięćdziesięciu centymetrów. Foteliki samochodowe, które obecnie dostępne są w sprzedaży są naprawdę różne. Pojawia się w związku z tym pytanie na co zwrócić uwagę, chcąc kupić naprawdę bezpieczne foteliki samochodowe.

Regulowane oparcie i zagłówek

Foteliki dla dziecka, które uważane są za naprawdę dobre to przede wszystkim te modele, które wyposażono w regulowane oparcie oraz zagłówek. Jeśli te elementy fotelika można regulować, można być pewnym, że dopasowanie fotelika do dziecka będzie zdecydowanie prostsze.

Godne uwagi są te foteliki samochodowe, które mają zintegrowany zagłówek z pasami bezpieczeństwa. Pozwala na to utrzymanie pasów w odpowiedniej pozycji, co przekłada się na bezpieczeństwo dziecka. Takie foteliki samochodowe dla dzieci ma w swojej ofercie niejeden sklep z fotelikami samochodowymi.

Uprząż bezpieczeństwa mająca pięć punktów

Najlepsze foteliki samochodowe wyposażone są w uprząż bezpieczeństwa mającą pięć punktów. Taka uprząż to gwarancja tego, że dziecko utrzymywane jest w foteliku we właściwej pozycji. Do tego nie ma ryzyka, że dojdzie do wysunięcia się malucha z fotelika. Warto jednak pamiętać, że takie foteliki nie występują, jeśli chodzi o grupę wagową 15 – 36 kilogramów.

Jeśli interesują nas bezpieczne foteliki samochodowe dla młodszych dzieci, warto szukać takich, które wyposażone są w funkcję spania. Trzeba bowiem pamiętać, że małe dzieci podczas jazdy samochodem bardzo często zasypiają.

Ile kosztują foteliki samochodowe?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest trudne. Chcąc przekonać się, jak kształtują się ceny fotelików, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „foteliki samochodowe ceny”.

Foteliki samochodowe dla dzieci zapewniają maluchom bezpieczeństwo podczas jazdy. Dobry sklep z fotelikami samochodowymi oferuje szeroki wybór fotelików. Wszystko po to, aby każdy rodzic znalazł fotelik dopasowany do indywidualnych potrzeb.