Cechy dobrego plecaka survivalowego

Cechy dobrego plecaka survivalowego

Plecak to nieodłączny element każdej wycieczki – także tej survivalowej. To jedna z najważniejszych części wyposażenia, bez której trudno sobie wyobrazić jakikolwiek wypad za miasto. Jednak aby plecaki survival spełniły wszystkie swoje podstawowe funkcje, to muszą charakteryzować się ściśle określonymi cechami. Jakimi? Oto kilka tych najważniejszych.

Po pierwsze – regulacja plecaka na survival

Każdy sprzęt outdoorowy powinien być przede wszystkim wygodny. Podobnie jest z plecakami. A jednym z podstawowych wyznaczników tej wygody są regulowane elementy. Dlaczego jest to tak istotne?

Otóż każdy człowiek jest inny pod względem wzrostu, umięśnienia czy szerokości ramion. Dlatego też plecaki survival (podobnie jak torby taktyczne) powinny posiadać regulowane paski, co umożliwia dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. I co istotne – owa regulacja powinna dotyczyć wszystkich pasków (zarówno tych naramiennych, jak i piersiowych bądź biodrowych). Tylko takie plecaki sprawdzą się podczas wędrówek. 

Po drugie – kieszenie i przegródki

Niezbędny ekwipunek każdego wędrowca to nie tylko podstawowe wyposażenie, ale także odzież outdoor i różnego rodzaju akcesoria survivalowe. A wszystkie te przedmioty trzeba gdzieś pochować. W tym celu niezbędne są różnorodne kieszenie i przegródki, w które powinien być wyposażony dobry plecak. To własnie dzięki nim wszystko będzie na swoim miejscu i nie będzie żadnego problemu z odnalezieniem potrzebnego przedmiotu. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że dodatkowe kieszenie w plecaku (na przykład po bokach lub na górze) to więcej miejsca na najpotrzebniejsze rzeczy.

Czym jeszcze powinny wyróżniać się plecaki survival? Otóż powinny posiadać uchwyty i miejsce zaczepienia, stelaż (zwłaszcza w przypadku dużych plecaków), solidne zapięcia i odpowiedni materiał (wytrzymały i nieprzemakalny). A gdzie można kupić takie plecaki? Szeroka oferta jest dostępna na stronie internetowej, gdzie można zaopatrzyć się nie tylko w plecaki, ale także w torby survival, odzież, akcesoria i wszystko to, co jest potrzebne do wypraw.