Czy warto kupić używany ciągnik siodłowy?

Czy warto kupić używany ciągnik siodłowy?

Kiedy stajemy przed zakupem nowego lub używanego ciągnika siodłowego, ze względu na oszczędności, zwykle wybieramy tą drugą opcję. Zakup używanego ciągnika z naczepą to bardzo opłacalna inwestycja, szczególnie jeżeli jego stan jest naprawdę dobry. Dodatkowo możemy także zakupić używane naczepy siodłowe, które mogą nam służyć jeszcze przez wiele lat. Na jakie czynniki zwrócić uwagę przed zakupem takiego ciągnika i naczepy Poznań? Przede wszystkim ważny jest rocznik oraz przebieg samochodu ciężarowego, jego stan techniczny w dużej mierze zależy od przebiegu kilometrowego.

W czasach kryzysu gospodarczego naczepy są tańsze

Nie żyjemy w najłatwiejszych czasach, a pandemia oraz kryzys gospodarczy sprawiły, że naczepy Krone Poznań staniały, dzięki czemu można je zakupić w naprawdę korzystnych cenach. Tutaj także trzeba zwrócić uwagę na jakość danej naczepy, czy plandeka nie jest zniszczona i czy może dalej pełnić swoją funkcję transportową. Jeżeli rocznik jest dość odległy, a mimo to ciągnik siodłowy jest w dobrym stanie, warto zastanowić się czy nie zainwestować w tego rodzaju pojazd, szczególnie gdy wciąż rozwijamy firmę transportową.

Ciągniki siodłowe i ich przebieg

Jak już wspomnieliśmy, wybierając ciągniki siodłowe oraz naczepy ciężarowe Poznań, warto sprawdzić jaki mają realny przebieg. Jeżeli są to pojazdy z 20016 roku z pewnością mają przebieg powyżej 300tysięcy kilometrów, ale jeżeli dobrze poszukamy może znajdziemy pojazd o mniejszym przebiegu. Zakup używanego ciągnika siodłowego to o wiele mniejsza inwestycja niżeli kupno nowego samochodu dostawczego. Warto zatem zastanowić się czy nie przeznaczyć mniejszej ilości pieniędzy na inwestycję w ciągnik siodłowy, a resztę w inne maszyny i urządzenia niezbędne przy prowadzeniu działalności gospodarczej.