Dlaczego warto postawić na okrągły stół?

Dlaczego warto postawić na okrągły stół?

Jednym z tych mebli, które znaleźć można w każdym domu jest stół. Stoły do kuchni oraz stoły do salonu to szeroka grupa produktów, które mocno różnią się między sobą. W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały okrągłe stoły. Zobaczmy dlaczego okrągłe stoły zasługują na uwagę.

Wszyscy przy stole równi

Duży okrągły stół rozkładany to najlepszy wybór – zarówno jeśli chodzi o stoły do kuchni, jak i stoły do salonu – jeśli zależy nam na tym, aby wszyscy siedzący przy stole byli sobie równi. Okrągły stół rozkładany to bowiem brak miejsc uprzywilejowanych. Nie ma w przypadku stołu okrągłego problemu z usadzeniem gości, który pojawia się w przypadku stołów prostokątnych. Okrągłe stoły to najlepszy sposób, aby uniknąć hierarchizowania gości.

Więcej miejsca dla gości

Okrągłe stoły są zdecydowanie bardziej „pojemne” niż te prostokątne o takiej samej powierzchni blatu. Decydując się na stół okrągły, możemy być więc pewni, że zmieści się przy nim znacznie więcej gości. Duży okrągły stół rozkładany prezentuje się niezwykle elegancko. Specjaliści od aranżacji wnętrz podkreślają, że takie stoły mają znacznie więcej uroku. Sprawiają, że wnętrze sprawia wrażenie dużo bardziej wytwornego. Warto jednak pamiętać, że dostępne obecnie okrągłe stoły sprawdzają się nie tylko we wnętrzach klasycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć model odpowiedni również do wnętrza nowoczesnego.

Okrągłe stoły – zarówno stoły do salonu, jak i stoły do kuchni – to naprawdę świetny wybór. Są eleganckie, wytworne, a do tego traktują siedzących przy nim gości równo.