Foteliki samochodowe: kategorie wagowe

Foteliki samochodowe: kategorie wagowe

Foteliki samochodowe dla dzieci wybiera się, biorąc pod uwagę między innymi wagę dziecka. Kryterium wagowe pozwala na wyróżnienie kilku podstawowych kategorii, w które kwalifikuje się foteliki samochodowe. Foteliki samochodowe dopasowane do masy ciała dziecka to bezpieczne foteliki samochodowe. Zobaczmy, jakie są kategorie wagowe.

Foteliki dla niemowląt

Pierwsza grupa fotelików samochodowych przeznaczona jest dla dzieci o masie ciała od 0 do 13 kilogramów. Takie foteliki dla dziecka tworzone są z myślą o niemowlętach. Są zawsze tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu są bezpieczniejsze, a dziecko lepiej chronione, jeśli dojdzie do zderzenia bądź nagłego hamowania.

Kategoria do 18 kilogramów

Kolejna grupa obejmuje foteliki samochodowe dla dzieci ważących od 9 do 18 kilogramów. Takie foteliki montuje się już przodem do kierunku jazdy. Ich cechą charakterystyczną są pięciopunktowe pasy wewnętrzne. Dla komfortu dziecka takie foteliki samochodowe mają regulację nachylenia.

Kategoria od 15 do 36 kilogramów

Dobry sklep z fotelikami samochodowy oferuje foteliki dla dziecka, które waży od 15 do 36 kilogramów. Są to foteliki dla dzieci starszych. W przypadku takich fotelików dziecko przypinane jest samochodowymi pasami bezpieczeństwa.

Co ważne, o tym, że fotelik jest zamontowany prawidłowo świadczy przebieg pasów: jeśli biegną one przy zagłówku fotelika, wszystko jest w porządku. Dobry sklep z fotelikami samochodowymi to miejsce, w którym znaleźć można bezpieczne foteliki samochodowe. Aby taki sklep znaleźć, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „foteliki samochodowe sklep”. Jeśli temat ten Cię zainteresował, sprawdź: https://www.tylem.pl/pl/