Jak wybrać dobry plecak survivalowy

Jak wybrać dobry plecak survivalowy

Wyprawy survivalowe cieszą się coraz większą popularnością. I trudno się temu dziwić, gdyż przynoszą radość i zaspokajają potrzebę przygody i swego rodzaju wolności. Jednak aby taka wyprawa była udana i przede wszystkim bezpieczna, to niezbędny jest odpowiedni sprzęt outdoor. Ważną rolę odgrywają tu torby taktyczne i plecaki survival, które stanowią niezbędne wyposażenie każdego wędrowca. I tu pojawia się pytanie – jak wybrać dobry plecak? Oto kilka wskazówek.

Komfort noszenia plecaka

Plecak survival powinien przede wszystkim charakteryzować się komfortem noszenia. Co to oznacza w praktyce? Otóż tutaj należy wskazać na kilka podstawowych cech:

  • odpowiednio wyprofilowane plecy (co umożliwia właściwe rozłożenie ciężaru)
  • niewielka waga
  • wyposażenie w pas biodrowy i piersiowy
  • odpowiednio szerokie paski
  • możliwość dopasowania stelaża do indywidualnej budowy

Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na pojemność plecaka, która powinna być uzależniona od rodzaju i długości wyprawy. 

Odpowiednia organizacja wnętrza

Dobre plecaki survival powinny posiadać wnętrze podzielone na kilka komór, co umożliwia zachowanie ładu i porządku. Jednocześnie w plecaku nie powinno zabraknąć przegród i kieszeni, które sprawiają, iż każda spakowana rzecz znajduje się na swoim miejscu. Komory, przegrody i kieszenie pozwalają zapobiegają bałaganowi i umożliwiają znalezienie potrzebnej rzeczy w zaledwie kilka sekund. To jednak nie wszystko.

Plecak outdoor powinien być także wyposażony w zewnętrzne zaczepy, które umożliwiają umocowanie dodatkowych przedmiotów (takich jak kask, latarka czy różnorodne akcesoria survivalowe). Czasami takie zaczepy mogą być wykorzystane do zamocowania dodatkowych bocznych kieszeni, co zwiększa całkowitą pojemność plecaka.

Dobry plecak survival to podstawa każdej wyprawy. Na szczęście ich wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ciekawa oferta znajduje się na stronie internetowej, gdzie można kupić nie tylko plecaki i torby survival, ale też odzież outdoor, sprzęt i akcesoria survivalowe.