Oświetlenie ledowe: jakie są jego zalety?

Oświetlenie ledowe: jakie są jego zalety?

Coraz częściej sięgamy po oświetlenie ledowe. Okazuje się, że lampy ledowe to znacznie lepszy wybór niż tradycyjne żarówki, które powoli przechodzą do lamusa. Zgodzi się z tym każdy producent oświetlenia. Dlaczego lampy ledowe zasługują na uwagę? Co zyskamy, decydując się na takie oświetlenie zewnętrzne bądź oświetlenie biurowe?

Ekologia przede wszystkim

Lampy ledowe to przede wszystkim oświetlenie ekologiczne. Okazuje się, że lampy ledowe pobierają znacznie mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Dlaczego tak się dzieje? Podczas pracy nie emitują one ciepła. Aby lepiej to zrozumieć warto spojrzeć na liczby.

Tradycyjna żarówka w ciągu godziny pracy zużyje około siedemdziesiąt wat. Z kolei diota led nie więcej niż dziesięć. Różnica jest więc kolosalna. Ważną cechą oświetlenia ledowe, na którą zwróci uwagę każdy producent oświetlenia, jest brak wykorzystywania rtęci i innych substancji negatywnie wpływających na środowisko naturalne.

Wyraźnie odczuwalna oszczędność

Każdy producent oświetlenia ledowego potwierdzi, że decydując się na lampy ledowe możemy dużo zaoszczędzić. Niezależnie od tego, czy chodzi o oświetlenie zewnętrzne, czy oświetlenie biurowe lampy ledowe są znacznie tańsze w eksploatacji. Nawet w warunkach domowych można odczuć wyraźną różnicę. Lampy ledowe to doskonały wybór dla wszystkich, którzy troszczą się o środowisko naturalne, a jednocześnie chcą nieco zaoszczędzić. Wybór lamp ledowych jest tak duży, że każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.