Plecaki survivalowe - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Plecaki survivalowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek wycieczkę bez odpowiedniego wyposażenia. I chociaż powinno być ono uzależnione od rodzaju i długości wyprawy, to jednak niemal zawsze niezbędny jest praktyczny i funkcjonalny sprzęt outdoorowy – w tym odzież outdoor, akcesoria survivalowe oraz torby taktyczne bądź plecaki. I to właśnie te ostatnie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego wycieczkowicza.

Jednak aby spełniły one wszystkie swoje zadania, to muszą charakteryzować się kilkoma cechami. Zatem czym kierować się wybierając plecaki survival?

Po pierwsze – pojemność

Pierwszą kwestią przy wyborze plecaka survival jest jego pojemność. W tym przypadku najbardziej popularne są trzy warianty:

  • plecak do 30 litrów (mieści ekwipunek na jeden dzień i dlatego nadaje się do krótkich wypadów za miasto)
  • plecak do 50 litrów (mieści ekwipunek na kilkudniowe wypady bądź krótkie podróże turystyczne)
  • plecak do 60 litrów (bardzo pojemny plecak, który doskonale sprawdzi się na wyprawy w góry)

Dlatego wybierając określony plecak należy przeanalizować nie tylko własne potrzeby, ale też charakter i długość samej wycieczki.

Po drugie – pasy plecaka

Dobre plecaki survivalowe powinny być wygodne i komfortowe w noszeniu. A za to odpowiadają odpowiednie pasy. W przypadku wyboru plecaka należy zwrócić uwagę, aby pasy naramienne były szerokie, regulowane i odpowiednio miękkie. Ale to nie wszystko. Dobry plecak powinien być dodatkowo wyposażony w pas biodrowy i piersiowy. Dlaczego? Otóż te dwa pasy pozwalają odciążyć kręgosłup, a tym samym zminimalizować ryzyko szybszego męczenia się, a nawet kontuzji.

Co jeszcze powinien posiadać dobry plecak? Otóż tutaj ważne są pojemne kieszenie, przegródki, dodatkowe zaczepy czy wygodne zapięcie. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na materiał, który musi być nieprzemakający i odporny na uszkodzenia. Tylko taki plecak sprawdzi się na różnego rodzaju wyprawach. A gdzie najlepiej zaopatrzyć się w plecaki i torby survival, odzież outdoor bądź wszelkiego rodzaju akcesoria survivalowe? Ciekawa oferta jest dostępna online.