Podstawowa kwestia to sposoby uprawy roślin

Podstawowa kwestia to sposoby uprawy roślin

Zdrowa żywność staje się coraz popularniejsza w Polsce. Wiele osób przykłada wagę do składu produktów, procesu ich wytwarzania. Dobry sklep ekologiczny ma bogatą ofertę zdrowej żywności. Warto zapoznać się z produktami jakie sprzedaje sklep bio – bo taka żywnoć gwarantuje nam zdrowie. 

Wyjałowiona ziemia niskiej jakości

Pierwszym problemem, na jaki napotyka sklep ze zdrową żywnością, jest zawsze fakt, iż znakomita większość płodów rolnych pochodzi z obszarów, gdzie występuje wysoki poziom zanieczyszczeń oraz dostępne są niskiej jakości gleby. W efekcie tego konieczne jest intensywne uzdatnianie pól uprawnych, co niestety przekłada się na jakość uzyskiwanych warzyw i owoców. Zdrowa żywność i sklep ekologiczny nie może jej przyjąć. Ta kwestia nie jest jeszcze jednak problemem drastycznym. Znacznie gorsze jest to, co rolnicy robią dla maksymalizacji zysków.

Intensywne opryski roślin

Pierwsza rzecz, którą sprawdza sklep bio, to kwestia tego, czy w produkcji żywności wykorzystywane były opryski. Nie są one złe same w sobie, ale są w sposób dramatyczny i wręcz przestępczy nadużywane. Ich wykorzystanie w niewłaściwy sposób powoduje, że do plonów rolnych przedostają się wybitnie szkodliwe substancje.

Jeśli ich wykorzystanie przebiega w sposób prawidłowy, nie jest to nawet najmniejszy problem, chociaż w sklepach bio dmucha się na zimne. Chęć zysku powoduje u wielu rolników kompletne ignorowanie zasad bezpieczeństwa, co niestety ma tragiczne konsekwencje dla naszego zdrowia.