Wybór fotelika dla dziecka

Wybór fotelika dla dziecka

Każdy odpowiedzialny rodzic, który dba o bezpieczeństwo swojego dziecka i przestrzega przepisów ruchu drogowego przewozi dziecko wyłącznie w foteliku samochodowym. Foteliki samochodowe są bardzo różne. Wszystkie muszą jednak być bezpieczne. Jakie są bezpieczne foteliki samochodowe?

Fotelik dopasowany do dziecka

Bezpieczne foteliki samochodowe to przede wszystkim te foteliki, które są dopasowane do dziecka. Sklep z fotelikami samochodowymi oferuje foteliki samochodowe dla różnych kategorii wagowych. Wybierając fotelik, zawsze należy więc uwzględnić masę ciała dziecka.

Ocena w testach zderzeniowych

Foteliki samochodowe dla dzieci poddawane są testom zderzeniowym. W przeciwnym razie nie zostaną dopuszczone do użycia. Za bezpieczne foteliki samochodowe uchodzą te, które w takich testach otrzymały przynajmniej notę 4. Tych z niższą notą lepiej nie kupować.

Odpowiednie pasy bezpieczeństwa

Bezpieczne foteliki samochodowe to takie, które gwarantują utrzymanie dziecka w miejscu. Dlatego ważnym elementem wszystkich fotelików, na który trzeba zwrócić uwagę są pasy. Uwagę zawsze warto zwrócić również na sposób mocowania fotelików. Nie wszystkie foteliki dla dziecka montuje się bowiem tak samo.

Foteliki samochodowe to obowiązkowy element wyposażenia samochodu, jeśli zamierzamy przewozić nim dziecko. Najlepsze są bezpieczne foteliki samochodowe, które w swojej ofercie ma dzisiaj niejeden sklep z fotelikami samochodowymi. Aby go znaleźć, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „foteliki samochodowe sklep”. Na stronie internetowej sklepu można szybko przekonać się ile kosztują foteliki dla dziecka.