Dlaczego oświetlenie ledowe to dobry wybór?

Dlaczego oświetlenie ledowe to dobry wybór?

Oświetlenie ledowe jest obecnie jednym z bardziej popularnych. Nie ma nic w tym dziwnego. Każdy producent oświetlenia chętnie wskaże na zalety, jakie mają lampy ledowe zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Zobaczmy dlaczego lampy ledowe warto stosować.

Rozwiązanie dla dbających o środowisko

Oświetlenie led – zarówno oświetlenie zewnętrzne, jak i oświetlenie biurowe – to rozwiązanie idealne dla wszystkich troszczących się o środowisko naturalne. Lampy ledowe potrzebują do pracy zdecydowanie mniej energii niż bardziej tradycyjne źródła światła. Warto zapoznać się z dokładnymi liczbami, które doskonale to obrazują. Co więcej, sięgając po lampy ledowe, można być pewnym, że posłużą one naprawdę długo.

Na rynku dostępne są lampy ledowe, których czas pracy oszacowany został na więcej niż trzydzieści tysięcy godzin. Jeśli porównamy to z tradycyjnymi żarówkami, to okaże się, że wypadają one znacznie gorzej. Do produkcji oświetlenia ledowe nie wykorzystuje się rtęci ani innych substancji, które mogą negatywnie odbijać się na środowisku naturalnym. Jest to kolejny plus.

Lepsza jakość światła

Każdy producent oświetlenia ledowego powie, że lampy ledowe gwarantują zdecydowanie lepsze dla naszych oczu światło. Lampy ledowe – zarówno oświetlenie zewnętrzne, jak i oświetlenie biurowe – gwarantują światło charakteryzujące się widmem ciągłym. Korzystnie wypadają również, jeśli chodzi o wskaźnik oddania barw. Pod tym względem lampy ledowe wypadają zdecydowanie lepiej niż chociażby popularne jeszcze kilka lat temu świetlówki. Producent oświetlenia ledowego wskaże na szereg innych zalet lamp ledowych. My wskazaliśmy te najważniejsze.