Gdzie kupić bitcoiny?

Gdzie kupić bitcoiny?

Kryptowaluty pojawiły się w 2009 roku. Pierwszą był bitcoin, który obecnie jest najbardziej znaną, a tym samym najbardziej popularną kryptowalutą. Kup bitcoin to hasło, które jest naprawdę popularne – nie brakuje chętnych, aby bitcoin zakupić. Pojawia się w związku z tym pytanie gdzie można to zrobić.

Giełda oraz kantor

Bitcoin oferuje zarówno kantor kryptowalut, jak i giełda kryptowalut. Są to miejsca, w których bitcoin można kupić naprawdę bezpiecznie. Giełda i kantor różnią się jednak między sobą. Kantor to dobry wybór dla dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bitcoin. Właściciel kantoru wpływa na kurs bitcoin. W przypadku giełdy jedynie nadzoruje ten proces. Giełda to miejsce odpowiednie dla doświadczonych fanów bitcoin, który znają już tą kryptowalutę i kupowali ją nie raz.

Od czego zależy kurs bitcoin?

Wszystkie kryptowaluty mają określony kurs. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o bitcoin. Kurs bitcoin uzależniony jest przede wszystkim od tego, jak duży jest na niego popyt. W przypadku wzrostu zainteresowania tą kryptowalutą jej kurs również zaczyna rosnąć. Tym, co jest nierozerwalnie z tym związane jest podaż. Jeśli popyt rośnie, a podaż spada, to kurs bitcoin gwałtownie zaczyna rosnąć. Warto dodać, że jakiś czas temu kurs bitcon gwałtownie spadł. Obecnie ta kryptowaluta wyszła z kryzysu.

Kryptowaluty to wirtualne waluty, które nie mają materialnej postaci. Oznacza to, że nie jest możliwe schowanie ich portfela czy wzięcie do ręki. Najbardziej znaną jest opisany bitcoin, który wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie.