Jak prawidłowo dbać o brzytwę?

Jak prawidłowo dbać o brzytwę?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup brzytwy do golenia, wiedzmy że nie jest to dożywotnie urządzenie nie wymagające z naszej strony żadnej pielęgnacji. W zależności od tego jaką brzytwę wybierzemy, posłuży nam ona określony czas. Musimy tutaj wskazać, że akcesoria do golenia, w tym także brzytwy, to bardzo szeroki asortyment produktów na rynku, warto wybierać te najlepsze. Jaką brzytwę kupić, aby być z niej zadowolonym?

Brzytwy proste i brzytwy na żyletki

Bardziej nam znana będzie brzytwa prosta, z pewnością widzieliśmy taką u ojca bądź dziadka. To ostrze ze stali szlachetnej oraz zazwyczaj drewniana rączka, w którą ostrze można schować. Innym rodzajem jest brzytwa do golenia na wymienne ostrza, czyli na żyletki.

Obie formy są dostępne w Barber shop, a jeżeli zdecydujemy się na zakup jednej z nich, dostaniemy także instrukcję obsługi, jak o nią dbać, aby służyła nam jak najdłużej. Akcesoria do golenia to nie tylko maszynka, pianka czy żel do golenia, to również najprostsze urządzenia jakimi są brzytwy, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem wśród mężczyzn.

Zadbaj o brzytwę właściwie

Jeżeli chcemy aby brzytwa służyła nam naprawdę długo, zadbajmy o jej właściwą pielęgnację. Najpopularniejszym i najlepszym środkiem do mycia jest tradycyjne mydło, brzytwa po zakupie jest zaostrzona i gotowa do użytku. Dopiero po jakimś czasie wymaga ponownego zaostrzenia, chyba że jest to brzytwa do golenia z ostrzem wymiennym, wtedy wystarczy jak sama nazwa wskazuje wymienić ostrze na nowe.

Najważniejsze jednak aby nasza brzytwa zawsze pozostawała sucha i abyśmy przechowywali ją w sposób staranny. Zardzewiała brzytwa do niczego nam się nie przyda.