Jakie możemy wyróżnić rodzaje naczep?

Jakie możemy wyróżnić rodzaje naczep?

Popularnie zwana logistyka, czyli wszelkiego rodzaju transport i spedycja to przede wszystkim naczepy siodłowe, bez których transport po polskich i zagranicznych drogach nie byłby możliwy. Gdybyśmy chcieli w jednym zdaniu określić definicję naczepy, musielibyśmy powiedzieć że jest to przyczepa bez przedniej osi. Naczepa opiera się na ciągniku siodłowym czyli ciężarówce, która z kolei jest przystosowana do ciągnięcia naczep. Jeżeli chodzi natomiast o naczepy, możemy wyróżnić kilka ich rodzajów.

Jakie naczepy ciężarowe znamy?

Naczepy ciężarowe Poznań czyli inaczej mówiąc naczepy siodłowe dzielimy na firanki, plandeki, naczepy furgonowe oraz chłodnie. Do mniej popularnych naczep należą mega, czyli naczepy Poznań będące odmianą firanki bądź plandeki. Każda z naczep ma inne zastosowanie i warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć jaki transport wybrać do poszczególnych towarów. Najpopularniejsze są tak zwane firanki, są to naczepy które można rozsuwać właśnie jak firanki, są one przystosowane do przewożenia towarów, które wypakowujemy bądź ładujemy podczas transportu wiele razy. Dzięki temu możemy dostać się do każdej części naczepy.

Naczepy siodłowe zwane plandekami

Do drugiej równie popularnej kategorii naczep zalicza się naczepy siodłowe zwane plandekami. Do nich także można dostać się z każdej strony, a plandeka jest nie odsuwana, a podnoszona do góry, z boku oraz z tyłu naczepy. Tutaj załadunek bądź rozładunek jest możliwy z boku naczepy bądź z tyłu, ten rodzaj transportu także przydaje się w sytuacji, kiedy przewozimy różne towary i wyładowujemy je podczas transportu sukcesywnie. W takiej sytuacji naczepy Krone Poznań są pakowane standardowo, aby był do nich dostęp z każdej strony naczepy.