Przebieg wizyty u dietetyka

Przebieg wizyty u dietetyka

Wizyta u dietetyka to często pierwszy krok do zmiany nawyków żywieniowych – zwłaszcza w sytuacji, gdy samodzielne próby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji to właśnie dietetyk Ełk może okazać się impulsem i motywatorem do wprowadzenia pewnych modyfikacji w codziennej diecie i trybie życia. I dlatego warto skorzystać z takich usług – tym bardziej, iż wybór specjalistów z tej dziedziny jest naprawdę bardzo duży.

Jednym z takich miejsc jest poradnia dietetyczna w Ełku, która oferuje szeroki zakres usług. Jak wygląda taka wizyta? Oto jej przebieg.

Krok pierwszy – wywiad żywieniowy

Konsultacja dietetyczna w Ełku każdorazowo rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu żywieniowego. Na tym etapie dietetyk zadaje wiele różnorodnych pytań – między innymi dotyczących celu wizyty, motywacji do zmian, stylu życia czy rodzaju pracy. Dodatkowo dietetyk zapyta o sposób odżywiania się, nawyki żywieniowe, wybory jedzeniowe i ich determinanty oraz preferencje smakowe. Trzeba też będzie opowiedzieć o ewentualnych dietach i ich skutkach. Wszystkie te informacja są niezbędne do stworzenia profilu pacjenta.

Krok drugi – badania i ich analiza

Drugim krokiem wizyty u dietetyka w Ełku jest zrobienie badań i ich przeanalizowanie. Jeżeli dieta ma być ułożona pod kątem konkretnej jednostki chorobowej, to niezbędne są określone badania medyczne (morfologia, mocz, lipidogram, enzymu, hormony i inne). Dodatkowo dietetyk wykonuje pomiary antropometryczne (masa, wzrost, obwody), które dostarczają bardzo ważnych informacji.

Krok trzeci – ustalenie diety

Ostatnim etapem wizyty u dietetyka jest ustalenie celu, strategii dietetycznej oraz sposobów na jej realizację. Ten etap opiera się na wspólnych ustaleniach – na tyle realnych, aby pacjent mógł je przestrzegać. W kolejnych miesiącach następuje kontrola i weryfikacja poczynionych postępów.

Konsultacja dietetyczna w Ełku to doskonały sposób na wprowadzenie zdrowych zmian do swojego życia. Warto z niej skorzystać z rozpocząć nowe życie.