Ważny element instalacji elektrycznej

Ważny element instalacji elektrycznej

Przekaźniki elektryczne odgrywają ważną rolę w przesyłaniu sygnału (napięciowego lub prądowego), a gniazdo przekaźnika pełni kluczową funkcję w całej instalacji. Przede wszystkim zapewnia ono prawidłowy montaż przekaźnika, dlatego musi być odpowiednio dopasowane do jego typu. To szczególnie istotne ze względu na potencjalne ryzyko spięcia w przypadku nieprawidłowego zestawienia z innymi elementami osprzętu, jakimi są np. podstawka przekaźnika i inne akcesoria do przekaźników.

Gdzie kupić gniazdo przekaźnika?

W sprzedaży internetowej dostępne są liczne gniazda do przekaźników. Hurtownie online zazwyczaj oferują różnorodne warianty tych urządzeń. Gniazdo przekaźnika można zamontować na szynie DIN, panelu, płytce PCB, a niektóre modele umożliwiają jednoczesny montaż na szynie i panelu. Istnieją również gniazda z zaciskami sprężynowymi lub śrubowymi, wyposażone w obejmy metalowe lub klipy plastikowe.

Oprócz gniazda przekaźnika sklepy internetowe oferują także inne komponenty. Można tam znaleźć: podstawy przekaźników marki Finder, mostki grzebieniowe oraz kompletne zestawy montażowe do gniazd przekaźnikowych.

Jakie są typy gniazda do przekaźników?

Oferta gniazd do przekaźników oraz samych przekaźników dostępna na rynku jest ogromna. Można wyróżnić m.in.: gniazda przekaźnikowe o różnej liczbie pinów, takie jak 4, 5, 8, 11 i 14, oraz przekaźniki 12 V z podstawką. Oferowane akcesoria do przekaźników renomowanych marek cechują się dużą wytrzymałością i są przeznaczone do pracy w szerokim zakresie temperatur, w zależności od wybranego modelu nawet od -25°C do +70°C. Istnieje nawet gniazdo przekaźnika o stopniu ochrony IP20.