Wizyta u dietetyka - jak się do niej przygotować?

Wizyta u dietetyka – jak się do niej przygotować?

Wiele osób chcących zmienić swoje odżywianie nie potrafi samodzielnie zmobilizować się do tego, aby w tym zakresie osiągnąć sukces. W takiej sytuacji może pomóc konsultacja dietetyczna w Ełku, która pozwoli zmienić nawyki żywieniowe na bardziej zdrowe. Taka wizyta może być swego rodzaju impulsem do zdrowszego trybu życia. Dlatego warto z niej skorzystać. Jednak zanim nastąpi wizyta w poradni dietetycznej w Ełku, to warto się do niej przygotować w odpowiedni sposób. Takie przygotowani składa się z kilku kroków.

Krok pierwszy – dzienniczek żywieniowy

Dietetyk Ełk rozpoczyna konsultację od ustalenia i przeanalizowania nawyków żywieniowych swojego pacjenta. Dlatego też warto na kilka dni przed wizytą rozpocząć prowadzenie dzienniczka, w którym zapisuje się wszystkie spożyte posiłki, przekąski i napoje – z uwzględnieniem ich wielkości, składników i sposobu przygotowania. Tutaj zasada jest bardzo prosta – im dokładniejszy będzie taki dzienniczek, tym dietetykowi będzie łatwiej uchwycić wszystkie błędy związane z odżywianiem. 

Krok drugi – badania i lista leków

Innym elementem przygotowań do wizyty w poradni dietetycznej w Ełku jest zgromadzenie wszystkich aktualnych badań – najlepiej nie starszych niż 6 miesięcy. W tym przypadku warto zrobić badania krwi, moczu czy hormonów. A jeżeli dieta wiąże się z konkretną jednostką chorobową, to niezbędne są badania robione podczas diagnozy danego schorzenia. Na tym etapie należy też przygotować listę wszystkich przyjmowanych leków (i to zarówno tych na receptę, jak i tych przyjmowanych samodzielnie) oraz ich dawki.

Ostatnim etapem przygotowań jest stworzenie listy pytań, które chce się zadać specjaliście. I co warte podkreślenia – nie bójmy się ich zadawać, bo rozwianie wszelkich wątpliwości to podstawa przy podejmowaniu decyzji o diecie. A dobre przygotowanie do wizyty to pierwszy krok do sukcesu.