Bitcoin: najbardziej popularna kryptowaluta

Bitcoin: najbardziej popularna kryptowaluta

Kryptowaluty, czyli waluty nie mające fizycznej postaci cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Tą najbardziej znaną jest oczywiście bitcoin, który pojawił się w 2009 roku i od którego wszystko się zaczęło. Dzisiaj hasło „kup bitcoin” wzbudza ogromne emocje, a ciekawych tego, jak wygląda kurs bitcoin naprawdę nie brakuje.

Gdzie kupić bitcoin?

Każdy kogo interesuje kurs bitcoin, a kto jednocześnie chciałby kupić tą kryptowalutę, ma do wyboru dwa rozwiązania: można zdecydować się na kantor bądź giełdę. Kantor bitcoin poleca się wszystkim, którzy jeszcze nie kupowali tej kryptowaluty i chcą dopiero zacząć zdobywać doświadczenie na tym polu. Z kolei giełda bitcoin jest odpowiednia dla wszystkich, którym bitcoin nie jest już obcy. W przypadku giełdy kurs bitcoin nie jest uzależniony od jej właściciela. Nadzoruje on jedynie cały proces, nie wpływając na niego bezpośrednio.

Co wpływa na kurs bitcoin?

Kurs bitcoin zależny jest od kilku czynników. Wpływa na niego przede wszystkim popyt. Tym większe zainteresowanie bitcoinem, im więcej osób chce go kupić, tym wyższy kurs. Tym, co warunkuje kurs bitcoin jest również podaż. Jeśli popyt jest duży, a podaż niewielka, należy być pewnym, że kurs ostro poszybuje w górę. Kilkanaście miesięcy temu bitcoin przechodził poważny kryzys. Dzisiaj wiemy już jednak, że z niego wyszedł.

Kryptowaluty od samego początku wzbudzają bardzo duże zainteresowanie. Mimo wielu lat, któe upłynęły od pojawienia się bitcoina ich popularność nie spada. Kup bitcoin to hasło, które w wielu osobach wzbudza ogromne emocje.