Smartphony da się naprawiać

Smartphony da się naprawiać

Panuje przekonanie, że nowoczesna elektronika robiona jest w taki sposób, by w przypadku jakiejkolwiek usterki, jedynym rozwiązaniem było w zasadzie kupienie nowego urządzenia. Naprawianie ma być nieopłacalne. W rzeczywistości niestety bardzo często tak jest, ale chociaż producenci mocno utrudniają nam życie w kwestii naprawy urządzeń. Niektóre rzeczy mimo wszystko można naprawić i ma to sens.

Co najczęściej naprawiamy?

Naprawa Baseband iPhone 6 to jedna z typowych napraw, których podejmują się serwisy. Zdecydowanie najczęściej wykonywana jest jednak wymiana szybki iPhone 6. Szybki niszczą się bardzo łatwo, a po ich wymianie telefon jest w pełni sprawny. Nie jest to tanie, ale znacznie tańsze od wymiany całego telefonu.

Trochę inaczej wygląda wymiana baterii iPhone 6s Plus. Kiedyś wymianę baterii w telefonie można było łatwo wykonać we własnym zakresie. Dzisiaj baterie są głównie zabudowane, ale ich wymiana najczęściej wciąż jest stosunkowo prosta, chociaż warto jest to zrobić mimo wszystko z pomocą profesjonalnego serwisu.

Czego nie naprawimy?

Możliwości serwisów są mimo dość ograniczone. Wszelkiego rodzaju naprawy związane z płyta główną urządzenia to zazwyczaj ruletka. Czasami się to uda, ale najczęściej zapłacimy za diagnostykę i nic nie zdziałamy.

Wilgoć niestety powoduje bardzo różnorodne i nieodwracalne problemy, przez co możemy w zasadzie zapomnieć, że będziemy w stanie cokolwiek uratować. W niektórych telefonach są nawet czujniki wilgoci, by serwisanci nie tracili czasu. W przypadku innych napraw, warto powierzyć swój telefon w ręce specjalistów.