Stół w nowoczesnym wnętrzu

Stół w nowoczesnym wnętrzu

Trudno o mebel w większym stopniu niż stół symbolizujący rodzinną bliskość i pojednanie. I nawet, jeśli dziś nie jest już najważniejszym meblem w domu, nadal nie potrafimy z niego całkowicie zrezygnować. Współcześnie okrągłe stoły rywalizują o nasze uznanie z prostokątnymi. Nie zawsze mamy też na tyle dużo wolnego miejsca, aby umieszczać je w kuchni. Możemy mleć jednak pewność, że ich producenci zrobią wiele, aby ułatwić nam wybór.

Detale i ich znaczenie

Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że w naszych domach nie ma wiele miejsca. Pomieszczenia są coraz mniejsze, a przecież sami lubimy gromadzić kolejne meble i sprzęty. Mając to na uwadze nie powinniśmy być zaskoczeni tym, że okrągły stół rozkładany nie jest już charakterystyczny jedynie dla kawalerek.

Pojawia się także w większych mieszkaniach, gdzie doceniana jest zarówno praktyczność takiego rozwiązania, jak i łatwość jego obsługi. Duży okrągły stół rozkładany ma i ten plus, że pomieści znacznie więcej osób niż jego prostokątny odpowiednik.

Idealne miejsce w domu

Znakiem naszych czasów jest to, że stoły do kuchni nie są dziś jedynymi, na które zgłasza się zapotrzebowanie. Wcale nie mniej popularne są stoły do salonu, często zajmujące więcej miejsca niż ich kuchenne odpowiedniki. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku na nasz wybór powinna wpływać nie tylko sama wielkość pomieszczenia.

Stół powinien też nawiązywać do stylistyki, w jakiej utrzymana jest kuchnia lub salon. Może nawet dominować nad pomieszczeniem, jeśli jednak tak ma być, postarajmy się, aby był to nasz świadomy wybór.